Vernisáž výstavy Jaroslava Mareše - Fotografie 2006 - 2014

Další výstava v knihovně představí výběr z devítileté tvorby poličského fotografa a zároveň je přehlídkou jeho oblíbených témat, kterými jsou reportážní a portrétní fotografie, detaily architektury a foto-grafika.

Jaroslav Mareš (1958), původem z Proseče, absolvent Fakulty strojního inženýrství, žije a pracuje v Poličce. Fotografuje s většími či menšími přestávkami od dětství, intenzivněji se fotografické tvorbě věnuje posledních deset let. Ve fotografii je autodidakt, vedle klasické fotografie se v poslední době věnuje také foto-grafice a montážím. „Tím nejzajímavějším tématem pro fotografování je člověk - „obyčejný“ člověk ve svém přirozeném prostředí. Pro takové snímky volím většinou černobílé provedení, naopak pro fotografie městské krajiny a architektury dávám přednost barevnému zpracování,“ uvedl autor ke své tvorbě.

Autor je členem Svazu českých fotografů a Fotoklubu Svitavy, realizoval 8 samostatných výstav, na dalších 16 se podílel jako spoluautor, jeho fotografie byly vícekrát publikovány ve fotografických časopisech. Za své práce získal téměř dvě desítky ocenění, mj. cenu časopisu Československá fotografie a několik cen Národní soutěže amatérské fotografie. Jeho snímky jsou ve Sbírce české fotografie Svazu českých fotografů. V roce 2011 reprezentoval Poličku na 12. výtvarném salonu královských věnných měst v Chrudimi, naposledy pak vystavoval na letošním 4. salonu východočeské fotografie v Hradci Králové. Vedle vlastní tvorby se Jaroslav Mareš podílí na fotografickém životě v Poličce, byl kurátorem několika výstav, každoročně připravuje fotografické výstavy k festivalu Polička Jazz.

„Fotím pro radost nejen sobě. Když mi někdo řekne, že mu moje fotky udělaly radost, že ho potěšily nebo pobavily, je to to nejlepší, co dává mému fotografování smysl,“ dodává Jaroslav Mareš. Výstava bude v prostorách knihovny zahájena za přítomnosti autora v sobotu 7. června 2014 v 18 hodin.

Večer bude zpříjemněn hudebním doprovodem, souboremSWINGTET, který se zaměřuje především na skladby legendárníhobelgického kytaristy Django Reindharta, ale také na jazzové standarty a skladby dalších vynikajících gypsy jazzových intepretů.

Těšte se na krásné fotografie, swing, jazz a zaručeně příjemný večer.