Oddělení pro dospělé

Oddělení : Oddělení pro dospělé | Oddělení pro děti | Čítárna

Půjčovna je určena čtenářům od 15 let. Zajišťuje absenční výpůjční a informační služby, zprostředkovává MVS.
Je zde k dispozici volný výběr časopisů , beletrie řazené abecedně podle příjmení autora a naučná literatura, která je řazena podle oborů a znaků MDT. Podmínkou pro využívání služeb je registrace čtenáře a zaplacení ročního poplatku.

Výpůjční doba knih je stanovena na 1 měsíc, u časopisů pouze na 14 dní. Knihy je nutné vrátit nebo si je prodloužit v požadovaném termínu. Celková výpůjční doba dokumentů nesmí překročit tři měsíce (včetně dvou prodloužení). Prodloužení mohou čtenáři provést online , osobně nebo telefonicky.

Vyhledávání dokumentů usnadňuje  on-line katalog na 2 počítačích v půjčovně a webová verze katalogu na webových stránkách knihovny.
Odborná pomoc při vyhledávání dokumentů a zodpovídání případných dotazů jsou samozřejmostí, neváhejte a oslovte pracovnice knihovny.

Rezervaci knih a časopisů, které nejsou momentálně k dispozici, může čtenář provést samostatně ze stránek on-line katalogu nebo může požádat některou z pracovnic v půjčovně. Po vrácení knihy zašleme poštou nebo emailem upozornění, že je dokument připravený.
Za rezervování a vyrozumění se platí 10,- Kč.

Meziknihovní výpůjční služba (MVS)- pokud potřebujete dokument (knihu, článek), který není ve fondu naší knihovny, rádi Vám ho seženeme z jiné knihovny. Za poštovné účtujeme 50 Kč.