Oddělení pro děti

Oddělení : Oddělení pro dospělé | Oddělení pro děti | Čítárna

Otevírací doba - oddělení pro děti

Po 13:30 - 17:00
 Út  ---
 St 13:30 - 16:00
 Čt 13:30 - 17:00
 Pá ---
 So ---

Tel.: 461 723 868

Oddělení pro děti funguje samostatně v prvním patře budovy Městské knihovny v Poličce. Výpůjční služby poskytuje knihovna pouze registrovaným čtenářům. K registraci čtenářů, kteří jsou mladší patnácti let je třeba souhlas rodiče (zákonného zástupce). Vydaný čtenářský průkaz je nepřenosný.

V oddělení pro děti jsou přístupné knihy všech žánrů, naučná literatura i časopisy (ABC, Čtyřlístek …) a audiovizuální CD-romy s naučnou i zábavnou tematikou. Knihy jsou rozděleny podle věku čtenářů na čtyři skupiny označené jednotlivými barvami: červená – od 3 do 6 let, zelená – od 6 do 9 let, modrá - od 9 do 14 let. Naučná literatura je pro snadnější orientaci označena žlutou barvou. Standardní výpůjční lhůta je jeden měsíc, podle potřeby si čtenáři mohou výpůjčky prodloužit osobně, telefonicky nebo na webu knihovny.

Pro snazší vyhledávání dokumentů je na dětském oddělení k dispozici počítač s on-line katalogem, vždy je samozřejmě možná porada s knihovnicí a její pomoc při dohledání knížek. K dispozici jsou také dva počítače s připojením na internet. Přístup na internet je zdarma.
Součástí aktivit dětského oddělení je vyhlašování rozličných výtvarných a literárních soutěží. Na oddělení jsou volně k dispozici stolní hry a výtvarné pomůcky. V chodbě prvního patra knihovny jsou vystaveny výtvarné práce dětí ve spoluprácí se základními a mateřskými školami v Poličce a okolí.