Zadejte dotaz pro vyhledání :
Půjčovní doba :
dospělí |  děti

Dospělí a studenti :

Po  8:00 - 18:00
Út     -      -
St  13:30 - 18:00
Čt  8:00 - 18:00
 8:00 - 16:00
So  9:00 - 11:00
Ne  14:00 - 17:00

Úvodní stránka

Koncert kapely APETITT

O tom, že je festival Poličské kulturní léto multižánrově založený, svědčí další akce festivalu – po letních kinech a divadlech přichází na řadu koncert poličské hudební kapely Apetitt.

První srpnový páteční podvečer se v atriu poličského Centra Bohuslava Martinů rozezní hudba folk-country-rockové kapely, která vás kulturně nasytí. Akustická kytara, foukací harmonika, baskytara, bicí, housle nebo mandolína – tyto a další hudební nástroje zazní v hudebním vystoupení kapely Apetitt. Poličská hudební skupina, kterou svým zpěvem obohacuje Martina Hrnčířová, má i své vlastní skladby s českými texty.

Posluchači se mohou těšit na folkrockovou a countryovou hudbu.Naše tvorba se postupně odklání od bluegrassu a směřuje více do folkrocku. Posun k trochu tvrdšímu pojetí muziky, díky bicím, se nám líbí. Postupně přibývají další vlastní písně, z nichž některé vznikly bezprostředně po zážitcích z akcí, kde Apetitt hrál,“ sdělují členové skupiny Apetitt.

Hudbou festival nekončí, ale pokračuje! Dalším lákadlem pro hudební nadšence bude zcela jistě tradiční vystoupení poličských harmonikářů, hudební festival 555* či filmová podívaná Tvář vody, která získala Oscara za nejlepší filmovou hudbu.

Vlnu zábavy a dobrodružství festival přinese i v srpnu. Malí návštěvníci festivalu se pobaví na divadelním představení o mlynáři, o princezně Filipíně či zrelaxují v tvořivých dílnách, kde si vyrobí domácí křídy, poklady z knoflíků, prostírání či tužkovník,“ sdělila organizátorka festivalu Alena Zavoralová. Letní kino, cestovatelská přednáška o Indii nebo divadlo Návštěva mladé dámy – taková bude kulturní dávka pro dospělé návštěvníky.

Kompletní srpnový program naleznete na webové stránce www.letopolicka.cz. Více se také dozvíte na facebookové stránce Poličské kulturní léto. Festival pořádá Centrum Bohuslava Martinů a Městská knihovna Polička ve spolupráci s MaTami z.s. 

 

Těšit se můžete na bluegrasovou, folkrockovou a countryovou hudbu, která vás kulturně nasytí. 
https://www.facebook.com/apetittt/
Akce se koná v rámci festivalu Poličské kulturní léto.
www.letopolicka.cz
Vstupné 40 Kč


zpět

rss    | Městská knihovna Polička 2008 | Návštěv :