Polička Proti ztrátě paměti

I v letošním roce jsme se zapojili do celorepublikové kampaně Proti ztrátě paměti konané u příležitosti Dne památky obětí komunistického režimu. Ve čtvrtek 26. června se promítne dokument Případ dr. Horáková a poté bude následovat beseda s novinářem a spisovatelem Jaroslavem Veisem na téma dědictví komunismu a jak jsme se s ním za 25 let vypořádali. Jaroslav Veis byl dlouhá léta poradcem Petra Pitharta, pracoval jako šéfredaktor Lidových novin a působil v Českém rozhlase. Součástí akce bude dále výstava s názvem Sliby vs. realitakterá přináší ve fotografiích Karla Cudlína, Dany Kyndrové, Luboše Kotka a dalších významných fotografů výstižné srovnání někdejších propagandistických příslibů lepší budoucnosti a následné reality.  V rámci kampaně budou u knihovny rozdávány pietní stužky a kniha Komunismu navzdory.  Kampaň můžete podpořit na www.protiztratepameti.cz.