Městská knihovna Polička - program akcí

středa 16.01.2019 od 17:30

Ženy z počátků českého státu (Ludmila a Drahomíra) – přednáška dr. Ivany Fridrichové - Sýkorové

Rodinné trampoty prvních Přemyslovců představují kulisu počátků českého státu. Nejvíce vražd mají na svědomí lidé v příbuzenském poměru, ani v tom se doba zase tolik nemění.


Vstupné : zdarma

středa 30.01.2019 od 17:30

Horkokrevná přemyslovská knížata (Oldřich a Božena; Břetislav a Jitka) – přednáška dr. Ivany Fridrichové - Sýkorové

Nedílnou součástí moci ve středověku byla i dynastická politika. Ne vždy však byly po ruce urozené nevěsty. O urozených ženiších nemluvě.


Vstupné : zdarma

čtvrtek 31.01.2019 od 20:00

LiStOVáNí - Hry bez hranic / Michal Kašpárek/

Mladý programátor Filip si užívá všeho, co dnešní svět nabízí dobře placeným profesionálům: cestování, drogy, sex bez závazků. Vydělávat na pohodlný život vývojem návykových her a těžbou osobních dat možná není dvakrát morální, ale když to nebude dělat on, bude to přeci dělat někdo jiný, ne? Jakmile se vynalézavému pragmatikovi naskytne během vrcholící uprchlické krize historická příležitost vytřískat na lidském neštěstí tolik, že už nikdy nebude muset vstávat do práce, neváhá propůjčit svůj cynismus dobré věci. Před čtenáři se otevře nepříjemná otázka: sledují nechutné vykořisťování, anebo efektivní záchrannou misi? Publicista a komentátor Michal Kašpárek se ve své ajťácké grotesce strefuje do současných kultů efektivity, kreativity nebo flexibility a předkládá mrazivý i krutě vtipný pohled na generaci Y.


Vstupné : 50,-/100,-

19.12.2018 04:09:03