Dámská jízda po šťastných ostrovech

čtvrtek 5.6. od 19:00 v čítárně knihovny

Prý už není co objevovat... Obtížně přemýšlíte kde jsou Kapverdské ostrovy? A je to dobrý nápad se tam vydat na kole? Bude to bezpečné mezi černými Kapverďany? Takové i další otázky si kladly cestovatelky Renáta Lorišová a šéfredaktorka časopisu Cykloturistika Slávka Chrpová. Proto se vydaly prozkoumat čtyři z devíti osídlených ostrovů, kterým se také přezdívá Šťastné. Název souostroví (Zelený mys) slibuje bujnou vegetaci, ale realita prozrazuje suchem sužované hornaté kousky země. Vyprahlé Saõ Vicente s civilizovaným Mindelem ostře kontrastuje se zaříznutými banánovými údolími a borovicovými lesy na hřebenech hor návětrného Santo Antãa. Vulkanický ostrov Fogo zase připravil náročná stoupání až pod vrchol sopky ve výšce 1800 m. Největší, nejlidnatější a také nejafričtější Santiago potěšilo bílými plážemi a palmovými háji, ale také připravilo mnoho nástrah. Přijďte se seznámit s „mladičkým národem symbolizujícím africkou vitalitu v sousedství unavené a stárnoucí Evropy“ a nakouknout do jeho zvyků, tanců, hudby a způsobu života. Poutavé vyprávění děvčat vás nakazí touhou poznat kouzlo této „ostrovní sahary“ na vlastní pěst.