LiStOVáNí – Soběstačný / Zuzana Dostálová

Z důvodu mimořádného vládního nařízení
SE AKCE V DANÉM TERMÍNU NEKONÁ !!!

Štěpánovi je jedenáct a celý jeho svět závisí na dospělých. Jenže co si počne ve chvíli, kdy se jeho táta nejspíš zbláznil — odstěhoval se, nechal si narůst plnovous a z kalhot mu koukají kotníky. Tátova nová přítelkyně nemá Štěpána moc v lásce, přijde si nadbytečný. Jeho máma vzdychá, šetří úplně na všem a vypadá to, že jí není dobře. Štěpán si proto přeje hlavně jednu věc — co nejrychleji vyrůst a být soběstačný. I když je tu hlavním hrdinou Štěpán a jeho čtyři roky života, je to především sonda do světa dospělých.

Účinkují: Markéta Lánská a Jiří Ressler (alt. Lukáš Hejlík)
a autorka Zuzana Dostálová

Zuzana Dostálová
Dcera spisovatele, režiséra a scénáristy Zeno Dostála. Vystudovala konzervatoř v Praze a Janáčkovu akademii múzických umění v Brně, obor violoncello. V roce 2014 založila na facebooku projekt Povídky ze zdi, jehož podstatou je štafetové psaní povídek a jiných literárních útvarů. Za rok a půl společné práce spolu se spisovateli, novináři a dalšími přišlo na svět 32 textů. V rámci Povídek ze zdi autorka zároveň pořádá pravidelné veřejné čtení, které doprovází na violoncello. Kromě beletrie se věnuje psaní hudebních textů a fejetonů.

Premiéra:říjen 2020
Délka:do 50 minut

Pátek 23. 10. 2020 / 19.30 h / Dům Jordán Polička / 100 Kč

Vstupenky k zakoupení od 7.10. v knihovně, nebo on-line přes www.vecizpolicky.cz