Partitury a věže

Pontopolis, o.s.ve spolupráci s městem Polička, městskou knihovnou , Divadelním klubem a Gymnáziem v Poličce pořádá:

V sobotu dne 31. října 2009 v 17:00 hodin zahájíme vernisáží obrazů Jana Steklíka a Annegret Heinl jeho listopadovou výstavu Partitury a věže.
Jan Steklík patří ke klíčovým osobnostem československého výtvarného umění 60.let. Společně s Karlem Neprašem byli známi jako ředitelé „Křížovnické školy čistého humoru bez vtipu“.
Annegret Heinl je německá umělkyně, která se od 60.let zabývá vizuálním uměním. Dlouhodobě spolupracuje s J.Steklíkem. Průvodní slovo obstará Jaroslav Erik Frič- básník, hudebník a nakladatel. Hudebně doprovodí Jindřich Pevný - výtvarník, hudebník a divadelník. Výstava ve vestibulu Městské knihovny v Poličce potrvá do 4.12.2009.

31. října 2009 ve 20:00 hodin v Divadelním klubu

Na tuto vernisáž volně navazuje hudební undergroundový večírek, s divadlem a filmem.

Divadlo:

brněnská formace Děti kruhu zahrají Krásná rána nemocných / manželská krize v době krize aneb Já už nebudu…/

Režie: Karl fon Brnau
Účinkují: Latimérie Šavgoč, Karl Galgendieb von Dreiholz, Mistr Vlakovodman a X a Y.

Filmový dokument Davida Prizingera- Apokalyptický pták

Moravský underground:

Tento fenomén nám představí osobnost z nejpovolanějších – Jaroslav Šimako Ludvík.

A na moravskou undergroundovou notečku zahrají kapely:

Hynkovy Zámky

Alternativní až hypnotická hudba, sahající svými kořeny do 80.let minulého století.

Betonovej Bez

Hravá kapela, která si za roky vývoje získala pevné místo v současné podzemní scéně. Jedním slovem - kakofónní underground z Brna.