Vyšla kniha Otvírání studánek

Městská knihovna Polička, spolu s nakladatelstvím Argo a městem Polička vydává po více než třiceti letech  báseň Miloslava Bureše, která se stala předlohou nejznámější kántáty Bohuslava Martinů, která je, v podání královehradeckého sboru Jitro, součásní vydané knihy.

Básnický text Miloslava Bureše, který se stal později předlohou pro kantátu Bohuslava Martinů, vychází v novém vydání s ilustracemi Pavly Pavlíčkové. Přílohou knihy je i CD, na kterém spolupracoval Dětský sbor Jitro pod vedením Jiřího Skopala a sólista Národního divadla Luděk Vele, recituje Alfred Strejček.

Kniha Otvírání studánek je (včetně CD) za 180,- Kč ke koupi v Městské knihovně v Poličce, v Centru B. Martinů, ve vybraných  informačních a turistických centrech a ve všech dobrých knihkupectvích.