LiStOVáNí - Hry bez hranic / Michal Kašpárek/

Ve čtvrtek 31. ledna nás čeká další LiStOVáNí. Tentokrát zalistujeme knihou českého spisovatele Michala Kašpárka Hry bez hranic, příběhem, který se odvíjí od zdánlivě bezvýznamné události – pádu z kola.

Mladý programátor Filip si užívá všeho, co dnešní svět nabízí dobře placeným profesionálům: cestování, drogy, sex bez závazků. Vydělávat na pohodlný život vývojem návykových her a těžbou osobních dat možná není dvakrát morální, ale když to nebude dělat on, bude to přeci dělat někdo jiný, ne? Jakmile se vynalézavému pragmatikovi naskytne během vrcholící uprchlické krize historická příležitost vytřískat na lidském neštěstí tolik, že už nikdy nebude muset vstávat do práce, neváhá propůjčit svůj cynismus dobré věci. Před čtenáři se otevře nepříjemná otázka: sledují nechutné vykořisťování, anebo efektivní záchrannou misi? Publicista a komentátor Michal Kašpárek se ve své ajťácké grotesce strefuje do současných kultů efektivity, kreativity nebo flexibility a předkládá mrazivý i krutě vtipný pohled na generaci Y.

• za účasti autora Michala Kašpárka
  • premiéra leden 2019
  • vydalo nakladatelství Listen / Euromedia group v roce 2018
  • účinkují naši oblíbení Věra Hollá a Jiří Ressler (alt. Pavel Oubram)