Zadejte dotaz pro vyhledání :
Půjčovní doba :
dospělí |  děti

Dospělí a studenti :

Po  8:00 - 18:00
Út     -      -
St  13:30 - 18:00
Čt  8:00 - 18:00
 8:00 - 16:00
So  9:00 - 11:00
Ne  14:00 - 17:00

Úvodní stránka

Listování představí v říjnu v Poličce Kluka z kostek

Sblíží se otec s autistickým synem díky hře Minecraft? Listování představí v Poličce Kluka z kostek

Listování míří do Poličky s dojemným příběhem otce a jeho autistického syna, kteří k sobě hledají cestu v digitální éře. Hledat ji budou prostřednictvím počítačové hry Minecraft. Podzimní cyklus Listování zahájí v Poličce s knihou Kluk z kostek Věra Hollá, Pavel Oubram a Tomáš Drápela.

Oblíbené trio herců z Listování představí knihu Keitha Stuarta, novináře píšícího především o herním a digitálním průmyslu. Kluk z kostek, s podtitulem Život není jen hra, ale hry nám pomáhají přežít, není pouze o rozpadu rodiny, autismu a životě s mentálně postiženým chlapcem, je to především dojemný příběh o utváření a hledání vztahu otce a autistického syna.

Alex svou ženu Jody miluje, ale zapomněl, jak jí to dát najevo. Zbožňuje i svého autistického syna, ale ani za mák mu nerozumí. Sam je plný překvapení a svět je pro něj hádanka, kterou bez pomoci nedokáže rozluštit. Až díky hraní Minecraftu pro sebe otec se synem najdou společný prostor, v němž se začnou lépe poznávat a navzájem se chápat. Dokáže se rozpadlá rodina kousek po kousku, kostku po kostce dát znovu dohromady?  Odpověď nabídne Listování.

Projekt Lukáše Hejlíka, cyklus scénických čtení, představuje každý měsíc zajímavé a aktuální knihy, které se právě objevují na knižním trhu. Literární seriál v Poličce pokračuje v neděli 14. října v Divadelním klubu. Předprodej lístků se koná v knihovně.  


zpět

rss    | Městská knihovna Polička 2008 | Návštěv :