Festival Poličské kulturní léto odstartuje srpnové dění letním kinem a koncertem kapely Apetitt

Koktejl plný zábavy a nových zážitků nabídne multižánrový prázdninový festival Poličské kulturní léto i v srpnu – koncert kapely Apetitt, divadlo pro děti i dospělé, tvořivé dílny, filmové večery v letním kině, cestovatelská přednáška o Indii a další kulturní dění.

Festival v srpnu startuje letním kinem a koncertem folk-country-rockové kapely v atriu poličského Centra Bohuslava Martinů. „Akustická kytara, foukací harmonika, baskytara, bicí, housle nebo mandolína – tyto a další hudební nástroje zazní první srpnový pátek v hudebním vystoupení poličské kapely Apetitt,“ sdělila Alena Zavoralová, organizátorka festivalu.

Srpnový balíček akcí přinese do prázdninové Poličky také několik filmových večerů – válečné drama Christophera Nolana Dunkerk, životopisný příběh Masaryk, americké fantasy Tvář vody nebo kultovní klasiku Big Lebowski.

Letní pohodu a cestovatelskou atmosféru zažijí návštěvníci na přednášce s Markem Janákem, který návštěvníkům představí drsnou i krásnou tvář druhé nejlidnatější země světa - Indie. „Na motorce projedeme Himaláje na severu. Vlakem v nejhorší třídě navštívíme pouště, džungle, plaze, posvátna místa, staré chrámy, ale hlavně nejznámější města. Dozvíte se něco o místní kuchyni, čím vším se lidé živí, o stylu a ceně života,“ řekla o programu Alena Zavoralová.

Festival tradičně potěší i malé návštěvníky. Kromě dvou pohádkových divadelních představení nebudou chybět tvořivé dílny, kde si děti vyrobí domácí křídy, poklady z knoflíků, prostírání či tužkovník.

Své místo mají v letošním srpnovém programu i místní mladí divadelníci z Divadelní školy při Divadelním spolku Tyl Polička. Hru Návštěva mladé dámy Zdeňka Podskalského představí v pondělí 27. srpna v atriu poličského muzea. Festival pak zakončí v pátek 31. srpna promítáním snímku Big Lebowski v letním kině.

Kompletní srpnový program naleznete na webové stránce www.letopolicka.cz. Více se také dozvíte na facebookové stránce Poličské kulturní léto. Festival pořádá Centrum Bohuslava Martinů a Městská knihovna Polička ve spolupráci s MaTami z.s.