V Poličce byl zahájen letní festival Poličské kulturní léto

Prázdninové radovánky vstoupily na scénu a s nimi také osmý ročník multižánrového festivalu Poličské kulturní léto, který svůj nabitý kulturní program zahájil v pátek 29. června promítáním pod širým nebem.

Festival odstartoval v pátek 29. června projekcí animovaného filmu Coco, Oscarem oceněným hitem od Pixaru. Filmová hitovka letošního roku divákům dokázala, že v Mexiku umí oslavovat i smrt.

První letní kino je již za námi, návštěvníci festivalu se však mohou těšit na další rozmanitou filmovou projekci, která přiláká nejen děti, ale i dospělé. Štafetu letního kina převezme ve středu 4. července životopisné drama Milada. Celovečerní životopisný film, který bude promítán v hudebním sále Centra Bohuslava Martinů, vypráví životní příběh JUDr. Milady Horákové od jejího mládí až po proces završený justiční vraždou.

Zábava s Poličským kulturním létem pokračovala po pátečním kině první prázdninovou neděli, kdy do atria Centra Bohuslava Martinů zavítalo divadlo JOJO s  pohádkou Dlouhý, Široký a Bystrozraký, aby dětem zpestřily začátek letních prázdnin. Děti si pohádku náramně užily, divadelníky byly vtaženy do děje – tančily i zpívaly,“ uvedla Alena Zavoralová, organizátorka festivalu.

Prázdniny zahájeny a první tvořivá dílna festivalu přichází na řadu v úterý 3. července. „V rámci dílny, kde si vyrobíte krasohled, si můžete prohlédnout výstavu Známé i neznámé podoby Radka Pilaře,“ sdělila Alena Zavoralová. Balíček kulturních akcí nabídne nejen tvořivé dílny, letní kina, divadélka pro děti, ale i hudební večery, rodinný festival Skřítkování a mnohé další zážitky.

Kompletní červencový a srpnový program naleznete na webové stránce www.letopolicka.cz. Více se také dozvíte na facebookové stránce Poličské kulturní léto. Festival pořádá Centrum Bohuslava Martinů a Městská knihovna Polička ve spolupráci s MaTami z.s.