Festival Poličské kulturní léto nastoupí na scénu animovaným trhákem Coco

Již osmým rokem se v Poličce na prázdniny usídlí multižánrový festival Poličské kulturní léto přinášející vlnu zábavy a dobrodružství pro všechny -  letní kino pod širákem, bubnování, ledovou show, tanec, cestovatelské večery, divadélka a tvořivé dílny pro děti, večery s hudbou a další zážitky. Festival zahájí v pátek 29. června letním kinem.

Veselý výlet do říše mrtvých, hodování na hrobech, selfíčka s lebkami, ale i rodinné poselství nabídne animovaný, Oscarem oceněný hit pro děti i dospělé, který vám ukáže, že v Mexiku umí oslavovat i smrt. Filmové plátno v průběhu prázdnin nabídne také životopisná dramata (Milada, Masaryk), komedie (Dítě Bridget Jonesové, Big Lebowski), pohádky (Coco, Čertoviny), válečné (Dunkerk) či fantasy podívané (Tvář vody).

Nebude nouze o divadelní představení určená malým i velkým. „Úvodní divadlo pro děti se koná první prázdninovou neděli 1. července, kdy uvedeme známou pohádku v netradičním provedení  - Dlouhý, Široký a Bystrozraký v podání divadla JÓJO. Děti se mohou dále těšit na Africkou pohádku, O princi z knížky, Zvědavou pohádkou aj.,“ uvedla Alena Zavoralová, organizátorka festivalu. Dospělým divákům festival nabídne představení Cesta kolem světa v podání souboru Hysterie či Návštěvu mladé dámy v podání Divadelní školy při Divadelním spolku Tyl Polička.

Lákadlem pro hudební nadšence budou zcela jistě odpolední vystoupení s harmonikou či koncert kapely Apetit. Poličské kulturní léto nezapomíná ani na tvořivé chvilky plné relaxace a vyrábění. Prázdninový program dětem zpestříme mnoha tvořivými dílnami. Budou se vyrábět krasohledy, zvonkohry, látkové panenky, origami, prostírání, poklady z knoflíků, tužkovníky aj.,“ sdělila Alena Zavoralová.

Kompletní červencový a srpnový program naleznete na webové stránce www.letopolicka.cz. Více se také dozvíte na facebookové stránce Poličské kulturní léto. Festival pořádá Centrum Bohuslava Martinů a Městská knihovna Polička ve spolupráci s MaTami z.s.

web: www.letopolicka.cz

facebook: www.facebook.com/kulturnileto