Dny pro Tibet

Celý svět si v březnu připomene už 50. výročí čínské okupace Tibetu. Občanské sdružení PONTOPOLIS se zapojilo do již osmého ročníku Festivalu ProTibet, které pořádá o.s.M.O.S.T. Kulturní akce se budou konat nejen v Poličce, ale i v dalších městech ČR - Praha, Ostrava, Olomouc, Opava, Pardubice, Frýdek - Místek, Přerov. Festival má za cíl upozornit nejen na 50 let trvající obsazení Tibetu Čínou, na porušování lidských práv, ale také přiblížit himalájskou kulturu a život Tibeťanů v exilu. Na co se můžeme těšit v Poličce?
4.3. od 20.00 hod v Divadelním klubu se můžete dovědět opravdu čerstvé informace o současném životě Tibeťanů a tibetských dětí v indickém exilu na přednášce Mgr. Karin Machaté, která se nedávno vrátila právě z těchto tibetských exilových vesniček, kde působila půl roku. Přednáška bude doplněna projekcí filmového dokumentu "Útěk přes Himaláje". V malém obchůdku si budete moci prohlédnout či zakoupit výrobky Tibeťanů. 5.3. od 20.00 hod také v Divadelním klubu můžete shlédnout unikátní projekcí dokumentů Arnauda Desjardinse "Poselství Tibeťanů". Tento dokument je v Čechách promítán poprvé. Celý březen budou probíhat výstavy fotografii. V Městské knihovně fotografie z tibetských exilových vesniček a v Café net restaurantu fotografie z cest po Tibetu a oslav tibetského nového roku.
 A jak můžeme pomoci? Co uděláme je jen na nás. Už jen to, že festival podpoříme svou účastí. Jsou ale i jiné formy přímé pomoci. V Poličce budou rozmístěny pokladničky pro Tibet na těchto místech - Městská knihovna, Café net restaurant, Obchod čajem a kávou, Divadelní klub. Pro ty kdo chtějí pomoci jinou cestou, uvádíme číslo konta 108 90/5500 a heslo pro zaslání dárcovské SMS : DMS KMOTROVSTVI na číslo 87777.

Více na www.ProTibet.org
                                                                                                                                                                        Olga Kosíková