Poličské kulturní léto - srpen 2017

út 1. 8. od 14.00 do 16.00 hod. DÍLNIČKA PRO DĚTI v muzeu

Plackování – vyrobte si vlastní placky pro sebe i své nejbližší. Motiv si můžete u nás namalovat nebo donést svůj vlastní z domova na flashce či v papírové podobě.

so 5. 8. od 21.00 hod. LETNÍ KINO pro děti i dospělé v atriu muzea
Kniha džunglí – dokonalá filmová adaptace dětské klasiky Rudyarda Kiplinga o lidském mláděti, vychovaném vlčí smečkou v džungli, je perfektní podívanou pro celou rodinu. Dobrodružný/Fantasy/Rodinný,USA 2016, 105 min. Promítáme v atriu muzea.

ne 6. 8. od 16.00 hod. DIVADÉLKO PRO DĚTI
O princi z knížky – pohádek je velká spousta, a když lidé přišli na to, že je mohou zapisovat, vznikly pohádkové knížky. A ty máme všichni moc rádi, že ano? Jednu takovou pohádku v knížce pro vás dneska mám. Nemusí se číst, bude trochu vyprávěná, trochu hraná loutkami, trochu kouzelná a i tak bude celá v knížce. Nevěříte? Tak dávejte pozor.  Dřevěné divadlo Honzy Hrubce.

út 8. 8. od 9.00 do 12.00 hod. DÍLNIČKA PRO DĚTI v MaTami
Hrátky s těstovinami – hrátky s obarvenými těstovinami. Dají se navlékat na gumičku nebo si můžete vyrobit ozdobný rámeček na fotografii a mít krásnou vzpomínku na léto.

pá 11. 8. od 21.00 hod. LETNÍ KINO v atriu
Rychle a zběsile 8 – v jedné z nejúspěšnějších filmových sérií všech dob je sice možné cokoliv, ale tenhle akční  trhák je mnohem více než automobilové seskoky padákem nebo průlety aut mezi mrakodrapy. Dieselova parta rozhodně nepojede na neutrál.Akční/ Dobdrodružný/Thriller, USA, Francie, VB, Samoa 2017, 136 min. Promítáme v atriu muzea.

so 12. 8. od 21.00 hod. BESEDA Na divokém Západě i jinde
Večer plný fotek a vzpomínek na krásy Ameriky s vyprávěním  dobrodruha a cestovatele Pavla Joneše.

ne 13. 8. od 16.00 hod. DIVADÉLKO PRO DĚTI
Popletená pohádka – podaří se zachránit pohádkový svět, který chce ovládnout zlý černokněžník Kazisvět? S dětmi se pokusíme rozplést zamotanou pohádku a připomeneme si děj klasických pohádek, jako jsou Tři prasátka, Červená karkulka, Slepička a kohoutek.

út 15. 8. od 9.00 do 12.00 hod. DÍLNIČKA PRO DĚTI v MaTami
Oblázky – na této dílně budeme vyrábět nečekané obrázky z oblázků. Máte-li doma nějaké oblázky z cest, můžete si je vzít s sebou.

út 22. 8. od 14.00 do 16.00 hod. DÍLNIČKA PRO DĚTI k výstavě Koloniál Karla Baizy
Kvedlačky a mýdélka – na trzích se dříve prodávalo vše, co lidé vyrobili či vypěstovali. Přijďte si vyřezat kvedlačku z kmene stromku nebo vyrobit voňavé mýdélko s bylinkami a levandulí. Kdo bude chtít, může si poté zahrát na obchod a zkusit si, jak se dříve takovéto zboží prodávalo. K tomu vám poslouží trh ve výstavě Koloniál Karla Baizy.

st 23. 8. od 20.00 hod. KINO PRO DĚTI v AV sále
Hledá se Dory – na stříbrná plátna se vrací oblíbená zapomnětlivá rybka Dory, která si z ničeho nic vzpomene, že kdysi a kdesi ztratila své rodiče. Společně s Marlinem a Nemem, kamarády z korálového útesu, se vydá na strhující dobrodružství napříč oceánem, aby našla své rodiče.
Animovaný/ Komedie/ Rodinný, USA 2016, 103 min. Promítáme v hudebním sále.

so 26. 8. od 10.30 do 19.00 hod. BITVA NA POLÍČKÁCH – v parku u hradeb
3. ročník celodenního historického festivalu, při kterém v parku vyroste středověké ležení, kde se setkají skupiny živé historie z několika zemí.
Program: 10.30 hod. – slavnostní průvod náměstím, 12.00 hod. – souboje dvojic, 14.00 hod. – ukázky bojových her, 15.00 a 18.00 hod. – dobová hudba z Polska JAR, 17.00 hod. – závěrečná bitva – 19.00 hod. – uzavření táboru pro veřejnost. Těšit se můžete na ochutnávku středověkých pokrmů, dobové tržiště a řemesla. Pořádá spolek Aldeigjuborg z. s.Vstup zdarma, koná se za každého počasí.

ne 27. 8. od 15.00 hod. HUDBA
Posezení s harmonikou – místní harmonikáři vám lidovými písničkami zpříjemní nedělní odpoledne.

út 29. 8. od 14.00 do 16.00 hod. DÍLNIČKA PRO DĚTI I DOSPĚLÉ v muzeu
Mini skleník – pomocí písku, kamenů, hlíny a rostlin vytvoříme malý skleník, který zpestří váš dům. Pokud máte oblíbenou sklenici, neváhejte si ji přinést a naplnit. Sklenice budou k dostání i na dílně.

st 30. 8. od 20.00 hod. KINO v AV sále
Requiem za sen – aneb cesta do hlubin narkomanovy duše. Strhující film o drogové a televizní závislosti vás dostane úžasnými hereckými výkony, fantastickou kamerou a hudbou, která vám nezmizí z hlavy celé dlouhé týdny. Drama/ USA 2000, 102 min.
Promítáme v hudebním sále.

pá 1. 9. od 21.00 hod. LETNÍ KINO v atriu
A bude hůř – „Esenbáci nemají pro svobodu zrovna pochopení.“ Syrový film podle kultovního románu Jana Pelce přesvědčivě a autenticky zobrazuje bezcílný život mladých lidí na okraji společnosti v době tuhé normalizace. ČR 2007, 84 minut.
Drama/Česko 2007, 84 min. Promítáme v atriu muzea.

Akce se konají NA ZAHRADĚ CENTRA BOHUSLAVA MARTINŮ v Poličce (vchod ze Šaffovy ulice). Na místě můžete zakoupit alko i nealko nápoje nebo něco na zub.

Za nepříznivého počasí se akce přesouvají do sálu Centra Bohuslava Martinů nebo do Divadelního klubu. Info o přesunu vždy v CBM a na naší facebookové stránce.