Poličské kulturní léto - červenec 2017

Poličské kulturní léto 2017

červen / červenec

Program se koná v Centru Bohuslava Martinů v Poličce.  V případě nepříznivého počasí je zajištěn náhradní prostor. Více na www.letopolicka.cz

Pořádá Centrum Bohuslava Martinů a Městská knihovna Polička ve spolupráci s MaTami z. s. Vstupné na akce: 40,- Kč.

pá 30. 6. od 21.30 hod. LETNÍ KINO La La Land

Moderní pojetí klasického hollywoodského milostného románu umocněné skvělými písničkami doprovázenými velkolepými tanečními čísly líčí vášnivý milostný vztah od něžného vzrušení rozvíjející se lásky až po trpké zklamání z velkých ambicí. Drama/Muzikál/Romantická komedie, USA 2016, 128 min.

ne 2. 7. od 16.00 hod. DIVADÉLKO PRO DĚTI

Vyprávění z pralesa – v pohádce se děti mohou těšit na opice, slona, chameleona, hrocha, tarantuli, malého pralesního ducha Bumbacila a loupežníky. Účinkuje divadlo JOJO.

út 4. 7. od 14.00 do 16.00 hod. DÍLNIČKA PRO DĚTI v muzeu

Květinové čelenky – léto začíná. Ráj pro všechny parádnice. Přijďte a vytvořte si s námi originální doplněk – květinovou čelenku do vlasů.

ne 9. 7. od 16.00 hod. DIVADÉLKO PRO DĚTI

O kůzlátkách barevná pohádka o nezbedných kůzlátkách, starostlivé mamince a hloupém vlkovi, který se pro svoji večeři stane strýčkem, pirátem a nakonec i uklízečkou. Kůzlátka jej ale prokouknou a i tentokrát všechno dobře dopadne. Třeba i vámi namalovaný vlk rozšíří naši galerii. Účinkuje Divadlo Kejkle.

út 11. 7. od 9.00 do 12.00 hod. DÍLNIČKA PRO DĚTI v MaTami

Sněžítka mohou mít mnoho podob, nejen tu vánoční. Může to být i podmořský svět s mušlemi. Lego postavičky a spousta dalších ''pokladů'' z Kinder vajíček se dají použít na výrobu originálních sněžítek. Přijďte si to k nám zkusit.

st 12. 7. od 21.30 hod. LETNÍ KINO

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Nejnovější fantasy podívaná filmového mága Tima Burtona odhaluje tajemství jiných světů a doby, zvláště pak opuštěného sirotčince pro podivné děti. Jake v tomto kouzelném místě objevuje svoji vlastní “podivnost” a zjišťuje, že on jediný může zachránit své nové přátele. Dobrodružný/Fantasy, USA 2016, 128 min.

pá 14. – so 15. 7. COLOUR MEETING – Festival v parku u hradeb

Festival pro celou rodinu, na který vyrazíte objevit nové muzikanty, s chutí si poslechnout své oblíbence a užít přátelskou atmosféru. Vystoupí například hudebníci z Austrálie, Ameriky, Tunisu, Holandska i české legendy Vladimír 518 či První hoře. Chybět nebudou ani divadla, bubnování, dobrá kuchyně a nové zážitky! www.colourmeeting.cz

ne 16. 7. od 15.00 hod. HUDBA

Posezení s harmonikou – místní harmonikáři vám lidovými písničkami zpříjemní nedělní odpoledne.

út 18. 7. od 14.00 do 16.00 hod. DÍLNIČKA PRO DĚTI v muzeu

Náš koloniál – na výstavě Koloniál K. Baizy se staneme na chvilku obchodníkem: navrhneme a vytvoříme barevné obaly na zboží a naučíme se je ozdobně zabalit. Vymyslíme reklamní slogany a namalujeme reklamy, díky kterým o nás bude vědět celé město.

so 22. 7. od 18.00 hod. HUDBA - Michal Moravec – kytara a zpěv / David Paša – bicí

Přijďte příjemně posedět a poslechnout si známé popové písně českého éteru. V akustickém podání zazní písně od Tomáše Kluse, skupin Jelen, Chinaski a mnoha dalších.

út 25. 7. od 9.00 do 12.00 hod. DÍLNIČKA PRO DĚTI v MaTami

Vázičky do čeho jiného dát čerstvě natrhané luční kvítí než do ručně zdobené vázičky.

so 29. 7. SKŘÍTKOVÁNÍ – festival pro rodiny s dětmi

Celodenní zábavný program pro děti i dospěláky plný hravých úkolů a her.

9.00 – 12.00 hod. – PUTOVÁNÍ MUZEEM ZA SKŘÍTKY expozicemi muzea, plné rozmanitých úkolů a her.

14.00 – 16.00 hod. – DÍLNIČKA PRO DĚTI – Bubble party – společně si vyrobíme bublifuk, popustíme uzdu fantazii malováním pomocí barevných bublin a užijeme si zábavu vytvářením megabublin!

16.00 hod. – DIVADÉLKO PRO DĚTI – kdo by neznal klasickou pohádku O kohoutkovi a slepičce, kterak se slepička snaží zachránit chamtivého kohoutka. Není právě lakomost a chamtivost hlavním tématem nejen příběhu, ale i dnešního světa? Dá se vůbec z tohoto příběhu udělat legrace? Dá se z něj poučit? Na to zkusí odpovědět naše představení. Účinkuje Malé divadélko Praha.

17.00 hod. – TANEC a BUBNOVÁNÍ – přijďte si s námi zatančit a zabubnovat pod vedením Joseline Amutuhaire a Tomáše Ondrůška. Hrát na buben a tančit mohou přijít všichni, na věku a fyzické kondici nezáleží!

so 29. 7. od 21.30 hod. LETNÍ KINO PRO DĚTI – Anděl Páně 2

Anděl Petronel pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, jej začne ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! Poznání ale skončí neslavně. Oba musí šupem na svět jablko Poznání najít a přinést zpátky. Ale než se jim to podaří, zažijí velké dobrodružství. Pohádka/Česko, 2016, 99 min.