Výstava Zaostřeno na Hypermarkety

Výstava představuje téma expanze obřích nákupních řetězců z trochu jiného pohledu, než na jaký jsme zvyklí. Na celkem jedenácti panelech jsou v textech a na fotografiích rozebrány hyper a super – markety z pohledu ekonomů, architektů, ekologů, sociologů či právníků. Podrobně je představena současná situace v České republice, dopad těchto staveb na fungování a vzhled našich měst, pozornost je věnována také nejčastějším metodám, které velké řetězce používájí k získání svých zákazníků. Část výstavy je věnována nejznámějším případům, kdy se proti výstavbě nových supermarketů postavili sami občané.
Výstava je součástí kampaně „Zaostřeno na hypermarkety“, za kterou NESEHNUTÍ obdrželo v roce 2003 ocenění jako nejlepší ekologický projekt v ČR od japonské nadace Sasakawa Peace Foundation.