LiStOVáNí – Láska a tělo /Arnošt Lustig/

Další Listování bude na jevišti poličského Divadelního klubu vyprávět dojemný příběh zakázané lásky

Listování tentokrát zařadilo do svého repertoáru knihu významného českého spisovatele židovského původu Arnošta Lustiga, který v roce 2011 podlehl rakovině. Lukáš Hejlík a další herci z projektu Listování tak oživí 18. ledna na jevišti Divadelního klubu příběh zakázané lásky z terezínského ghetta a věnují jej k nedožitým 90. narozeninám Arnošta Lustiga, publicisty světového významu.

V jedné z posledních knih se Arnošt Lustig pokusil o konečné zúčtování s tématy, která poznamenávají celou jeho tvorbu - nepochopitelnost nacistické myšlenky na vyhlazení Židů na straně jedné a láska k životu a ke všemu tělesnému na straně druhé.

„V rámci nového turné s knihou Láska a tělo budeme s tímto erotickým LiStOVáNím slavit narozeniny autora knihy, Arnošta Lustiga, tedy jeho nedožité devadesátiny. Celý program AL90 pořádá jeho dcera Eva a syn Pepi a my jsme rádi, že do něho přispíváme šňůrou po 40 městech,“ sdělil Lukáš Hejlík.

Hlavní představitelé knihy, mladí lidé plní tělesných tužeb Gabriela Lágusová a Josef Reinisch, prožívají v terezínském ghettu svou zakázanou lásku. Transport může přijít každým dnem, a tak útěchu nacházejí hrdinové knihy pouze jeden v druhém. Žijí naplno a vyslovují věci, které by nebýt tlaku okolností možná ze sebe možná nikdy nevypustili. Přežívají, dokud mají tělo toho druhého.

Příběh plný milostných vyznání i esejistických podobenství o smyslu života se odehraje 18. ledna v poličském Divadelním klubu v podání Báry Jánové, Lukáše Hejlíka a Zdeňka Černína (alt. Alan Novotný). Předprodej vstupenek v knihovně. Vstupné 50,- Kč/ 100,- Kč. Více informací na www.knihovna.policka.org.

18. ledna ve 20.00 hodin v DIvadelním klubu