Putujte Poličkou s naší novou cestovní kanceláří

PROČ CESTOVNÍ KANCELÁŘ POLIČKA?

Po absolvování výukových programů v CBM a městské knihovně se žáci 3.B učili o domově ve své školní „Cestovní kanceláři Polička“. V den třídní schůzky (24.11.) se ve škole sešli společně se svými rodiči, aby zde před první adventní nedělí prožili pěkné odpoledne. Připravili si různé tvořivé aktivity, při kterých předvedli, co vše se o svém městě naučili.

Po obdržení cestovního pasu následovala práce s mapou a plánkem Poličky. Adriana vyrobila prostorovou maketu náměstí a s kamarádkou na něm předvedla památky. Kluci pozvali ke sportu pomocí slovních přesmyček. Další dvě dvojice ukázaly na mapě vodní plochy a představily některé poličské firmy a jejich výrobky. Bára s kamarádkami všem ukázala starobylé obrázky z historie města.

Skupinka dojíždějících dětí seznámila se zajímavostmi ze Širokého Dolu a nedaleké Rohozné. David zjistil, že k jeho pradědečkovi do „Širocka“ jezdil malovat obrazy malíř Herbert Masaryk, syn pana prezidenta, podle kterého se jmenuje naše škola. Eva vypátrala, že v Rohozné se narodil autor knihy Tajemný hrad Svojanov. K výletu na tento hrad lákala Julie svým poutavým vyprávěním pověsti Jak holič Kubíček o svoji hlavu přišel.

Daniel provedl rodiče galerií, ve které jim představil třídní výtvory z hodin výtvarných činností – malované barevné Domky z ulice Na Bídě, kreslená  Vyřezávaná poličská vrata a tajemnou Zpívající Lukasovu lípu z Telecího.

V učebně na návštěvníky čekal interaktivní program Putování minulostí a současností Poličky a malý test Znalec Poličky. Za splněné úkoly návštěvníci obdrželi do svých cestovních pasů razítko bystrá liška a  moudrá sova.

Pobyt v cestovní kanceláři si všichni pěkně užili a s úsměvem na rtu se vydali do svých domovů.

Mgr. Jitka Junková

Třídní učitelka 3.B

Výstava bude k vidění v 1. patře knihovny do 31. ledna 2017.