Zdeněk Vřešťál a Roman Dragoun oslaví v Poličce 60. narozeniny jedinečným dvojkoncertem

Legendární muzikanti, Zdeněk Vřešťál a Roman Dragoun, nadělili svým fanouškům několik unikátních narozeninových dvojkoncertů, z nichž jeden vypukne 26. listopadu v Poličce v Divadelním klubu.

Po dvou letech se do Poličky vrací se skupinou Neřež Zdeněk Vřešťál, tentokrát se speciálním hostem. Zdeněk Vřešťál slaví šedesátiny a k těmto kulatinám pozval svého kamaráda, klavíristu, skladatele a zpěváka Romana Dragouna, který je rovněž čerstvým šedesátníkem.

Roman Dragoun, vůdčí postava českého art rocku, hrál v brněnské skupině Progres 2, později založil vlastní skupinu Futurum, na sklonku 80. let hrál na klávesy v Pavlíčkových Stromboli. Od 90. let je na sélové dráze, natáčí alba, zpívá v muzikálech, je také členem rockové skupiny T4.

Kapelník skupiny Neřež, Zdeněk Vřešťál, se proslavil v 80. letech jako člen folkrockové skupiny Nerez. Od 90. let začal působit jako producent, spolupracoval například s Jaromírem Nohavicou, Marií Rottrovou, Jiřím Schmitzerem, Bratry Ebeny nebo Martinou Trchovou. S bývalým spoluhráčem z Nerez Vítem Sázavským vede „následnickou“ skupinu Neřež.

Během narozeninového večírku zazní mimo klasické skladby z repertoáru skupin Neřež, Progres 2 nebo Futurum, i zcela nová tvorba. Skupina Neřež představí své nové album Jen blázni překročí svůj stín. Nebude chybět autogramiáda oslavenců a prodej CD.

Koncert pořádá Městská knihovna Polička a Divadelní klub, vstupné v předprodeji je 180,-Kč, na místě 230,- Kč.

Předprodej: Knihovna Polička, Divadelní klub, Trafika U Kubátů, IC Polička, Svitavy, Litomyšl, Bystré nebo na www.ticketstream.cz.