LiStOVáNí pro dospělé i teeny - Straka v říši entropie / za účasti Markéty Baňkové/

Letní prázdniny jsou za námi a to znamená jediné! Na jeviště Divadelního klubu se vrací projekt Lukáše Hejlíka LiStOVáNí. A protože začala škola, oprášíme si fyziku. Proč se hroch udrží na vodní hladině? Jak liška prochází krizí středního věku? To vše a více ve fyzikálním LiStOVáNí, v němž zvířata luští záhady existence a fungování světa.

Objev roku ceny Magnesia Litera 2010 Markéta Baňková napsala bajky pro dospělé, ale jistě pobaví i žáky, kteří se fyzikou právě zabývají ve škole. Zvířata v bajkách luští záhady existence a fungování světa. Bajky pojednávají o lásce, zákonu setrvačnosti, manželství s alkoholikem, gravitaci, krizi středního věku, zakřiveném časoprostoru, plastických operacích, životě v nepořádku, touze po dokonalosti, kvantové neurčitosti, poezii a teorii strun. Zjistíme, proč se hroch udrží na vodní hladině i proč někteří samci nepohrdnou samičkou z igelitu. Jak lišky prochází krizí středního věku a kdo všechno chce být ideálem krásy, také proč nemá smysl bojovat proti nepořádku!

Jestli máte špatné vzpomínky na fyziku, přijďte v neděli 25. září v 16 hodin do Divadelního klubu na LiStOVáNí touto originální knihou. Představení je určeno především pro dospělé, ale studentům vstup povolen. Dokonce doporučen. Věříme, že zažijí velmi příjemné doučování,“ za organizátory uvedla Klára Kašparová. Předprodej vstupenek se koná v knihovně.

Vstupné 50 Kč /100 Kč.

Spisovatelka, držitelka ceny Magnesia Litera 2011, výtvarnice Markéta Baňková by se ráda podívala do Poličky, v neděli 25. září jí tedy uvítáme na Listování! Čeká vás výuka fyziky, autogramiáda, prodej nově vydané knihy Maličkost, za kterou MArkéta získala cenu Kniha roku 2016.