Srpnové putování Poličského kulturního léta

Sférické kino, filmový maraton, putování muzeem se skřítky, posezení s harmonikou, origami, Lego příběh a mnoho dalších zajímavostí nabídne srpnový balíček kulturních akcí prázdninového festivalu Poličské kulturní léto.

Na filmovém plátně letního kina se vystřídá několik žánrově rozmanitých filmů. Nebudou chybět romantické komedie, akční filmy, dramatické podívané, kino pro děti a pro noční sovy opět chystáme maraton, tentokrát v režii Petera Jacksona.

Rozmanitost nebude chybět ani v dramaturgii akcí pro děti. Největším lákadlem pro nejmenší návštěvníky bude zcela jistě celodenní zábavný rodinný festival Skřítkování. „Zábava i vzdělání mohou mít různé až netradiční podoby. K nám zavítá pojízdné planetárium. Připraveno je promítání dvou krátkých filmů a soutěž o drobné ceny. A skřítkové nespavci se mohou těšit na večerní kino Lego příběh,“ sdělila Alena Jandlová, organizátorka festivalu.

K akcím pro děti budou opět patřit oblíbené tvořivé dílny, festival potěší i po hudební stránce. Kompletní srpnový program naleznete na webové stránce www.letopolicka.cz. Více se také dozvíte na facebookové stránce Poličské kulturní léto. Festival pořádá Centrum Bohuslava Martinů a Městská knihovna Polička ve spolupráci s o.s. MaTami. Těšíme se na Vaši návštěvu!

SRPNOVÝ PROGRAM:

Letní kino – STOLETÍ MIROSLAVA ZIKMUNDA – so 1. 8. ve 21.00 hod.
Životopisný film přináší osobitý pohled na bouřlivé dějiny dvacátého století očima muže, který poznal celý svět. Vydejme se napříč dějinami s legendárním cestovatelem Miroslavem Zikmundem.
Dokumentární, Česko 2014, 97 min.

Dílnička pro děti – PAPOUŠCI – út 4. 8.  od 9.00 do 12.00 hod.Přijďte si vyrobit barevné zápichy do květináčů v podobě papoušků.

Letní kino – 300: Bitva u Thermopyl – st 5. 8. ve 21.00 hod.
Slavný komiks ožívá na filmovém plátně a dávný příběh Sparťanů povstává v celé své síle.
Akční/ Válečný, USA 2006, 117 min., dabing

Letní kino – FAIR PLAY – pá 7. 8. ve 21.00 hod.
Osmdesátá léta v Československu, opravdový příběh sportovkyně v neobyčejném filmovém zpracování. Sprinterka Anna bojuje ve světě sportovního drilu – ve hře jsou anabolika a účast na olympiádě.
Drama/ Sportovní, Česko/ Slovensko/ Německo 2014, 100 min.

Letní kino – CASABLANCA – so 8. 8. ve 21.00 hod.
Nezapomenutelný oscarový příběh, který se odehrává v Casablance, kam utíkají za druhé světové války uprchlíci ze všech koutů světa.
Drama/ Romantický, USA 1942, 102 min., s titulky

Dílnička pro děti – POLIČSKÉ POVĚSTI V ILUSTRACI – út 11. 8. od 14.00 do 16.00 hod.
Máte oblíbenou pověst či okamžik historie v našem městě? Přijďte jej zachytit na fotografiích dotvářených vašimi kresbami. Součástí dílničky je i předčítání několika poličských pověstí. K těm následně vytvoříme ilustrace, které se stanou součástí fotografií zákoutí v Poličce. Vítané jsou i nejmenší děti. Součástí je i prohlídka výstavyPoklady z muzejních sbírek – 750 let města Poličky.

Letní kino – POT A KREV – st 12. 8. ve 21.00 hod.
Na začátku všeho byl dokonalý plán jak zbohatnout. Pár šílených šlápnutí vedle a plán selže. Neuvěřitelná podívaná vás donutí pochybovat o tom, zda film vznikl podle skutečné události, jak tvrdí režisér Michael Bay.
Akční komedie, USA 2013, 130 min., dabing

Letní kino – maraton – HOBIT: Neočekávaná cesta + HOBIT: Šmakova dračí poušť – pá 14. 8. ve 21.00 hod.
Vydáváme se po stopách hobita Bilba Pytlíka, který se ocitne na dobrodružné výpravě ve společnosti trpaslíků. Společenstvo putuje k Osamělé hoře, kde musí čelit největšímu nebezpečí…
Dobrodružný/ Fantasy, USA/ Nový Zéland 2012, 169 min. + 161 min, s titulky

Letní kino – HOBIT: Bitva pěti armád – so 15. 8. ve 21.00 hod.
Nejnovější podívaná Petera Jacksona v letním kině! Budoucnost Středozemě visí na vlásku. U Osamělé hory se rozehrává bitva pěti armád a příběh Bilba Pytlíka se tak uzavírá.
Dobrodružný/ Fantasy, USA/ Nový Zéland, 144 min, s titulky

Dílnička pro děti – PŘÍRODA JAKO VÝTVARNÁ DÍLNA – út 18. 8. od 9.00 do 12.00 hod.
Prastaré přírodní materiály přetvoříme rukodělným zpracováním v originální moderní a velmi atraktivní věci: jednoduché ozdoby, šperky, obrázky, ale také přáníčka, panenky, kuličky a háďata.

Letní kino – MLÁDÍ V HAJZLU – st 19. 8. ve 21.00 hod.
Herecké obsazení a knižní předloha C. D. Payena slibují skvělou podívanou o pubertálních touhách a vzpourách.
Romantická komedie, USA 2009, 86 min., dabing

Dílnička pro děti – MALÁ ŠKOLA ORIGAMI- út 25. 8. od 14.00 do 16.00 hod.
Proměňte spolu s námi kousky barevných papírů v krásné krabičky, obálky a přání. Pod vašima rukama ožije nejedno zvířátko. Na své si přijdou malí i velcí.

Letní kino – POHÁDKÁŘ- st 26. 8. ve 21.00 hod.
Příběh o touze, podvodu a věčném odpouštění. Film Pohádkář vypráví jedinečný, ale mnohými z nás zažívaný příběh.
Drama/ Romantický, Česko 2014, 90 min.

Letní kino – CESTA VEN – pá 28. 8. ve 21.00 hod.
Syrový snímek a příběh matky, která se odmítá smířit s nepříznivým společenským statusem, je lemován zklamáním, ale také nadějí.
Drama, Česko/ Francie 2014, 103 min., s titulky

SKŘÍTKOVÁNÍ – festival pro rodiny s dětmi – so 29. 8. od 9.00 do 19.00 hod.
Celodenní zábavný program pro děti plný hravých úkolů a různých her. Vstupné zdarma.
9.00 – 12.00 hod. PUTOVÁNÍ MUZEEM SE SKŘÍTKY
14.00 – 16.00 hod. VÝTVARNÁ DÍLNA PRO DĚTI
17.00 – 19.00 hod. SFÉRICKÉ KINO
Zábava i vzdělání mohou mít různé až netradiční podoby. K nám zavítá pojízdné planetárium! Připraveno je promítání dvou krátkých filmů a soutěž o drobné ceny. A skřítkové nespavci se mohou těšit na večerní dětské kino – Lego příběh.

Letní kino pro děti – LEGO PŘÍBĚH – so 29. 8. ve 21.00 hod.
LEGO ožívá na filmovém plátně! Animovaný vtipný příběh sleduje osudy Emmeta, mini-figurky LEGO. Všichni mylně věří, že jedině on může zachránit svět.
Animovaná rodinná komedie, Austrálie/ USA/ Dánsko 2014, 100 min., dabing.

Hudba – POSEZENÍ S HARMONIKOU – ne 30. 8. v 16.00 hod.
Poličští harmonikáři vám lidovými písničkami zpříjemní nedělní odpoledne.