Březen - měsíc čtenářů v poličské knihovně

Svátek čtenářství odstartujeme 4. března pohádkovou dílnouautorkou projektu Pohádky pro společné čtení a překladatelkou slovinských lidových pohádek Alenou Vorlíčkovou. Na děti čeká společné čtení, povídání, naladění s pohádkovou relaxační hudbou, malování nebo tvůrčí psaní.

První březnový čtvrtek bude ve znamení Kritického klubu předního českého kulturního kritika Jana Rejžka. Ten nás provede labyrintem současné české literatury.

Středa 11. března bude patřit velkým i malým tvořivcům. Čeká je tvořivá dílna s plackovačem. Vyrábět budeme placky, magnetky i klíčenky pro sebe i své nejbližší.

U oslav čtenářství nebude chybět ani autorské čtení. Prozaik a redaktor časopisu a nakladatelství Host, Jan Němec, představí poličským čtenářům Dějiny světla - román o osudech neobyčejného fotografa Františka Drtikola, za který byl nominován na cenu Magnesia Litera 2013.

To by nebyl měsíc čtenářství, kdyby k nám nezavítalo Listování, projekt na podporu čtenářství. Březnové Listování bude ve znamení slovenské bondovky, ve které se agent Roger Krowiak zaplete do složité hry.

V březnovém programu knihovny také nebude chybět hudba a tanec. Na neformálním knihovnickém plese zahrají kapely Původní Bureš, Fru Fru a Omakalamuhopotajmu.

Poslední březnová neděle bude patřit pamětníkům a jejich vzpomínkám. V první kavárně paměti představíme vznik a průběh projektu Memoria Polička a popovídáme si o orální historii.