Andělská Zuzana v Roce české hudby v Poličce

10. výročí úmrtí zpěvačky Zuzany Navarové  připomene vzpomínkový koncert kapely Neřež, který se uskuteční v sobotu 6. prosince od 20 hodin v poličském divadelním Divadelním klubu.  Jako hosté vystoupí Katka Koščová, historicky první slovenská superstar, se skupinou Neřež, ostravská kapela Filip M. a písničkářka Martina Součková. Koncert v rámci Roku české hudby 2014 pořádá Městská knihovna Polička.

„Rok české hudby není pouze o hudbě vážné či klasické. Připomíná významné hudebníky, jejichž jubileum si v letošním roce připomínáme. Zuzana Navarová k nim bezesporu také patří. Jsem proto velmi rád, že se koncert uskuteční i v Pardubickém kraji, a to právě u nás a písničky Zuzany opět v Poličce zazní. Je to už dvanáct let, kdy s kapelou KOA nadchla publikum tehdy teprve pátého ročníku festivalu poličské Rockoupání,“ připomíná organizátor Jan Jukl, ředitel poličské knihovny.

Polička je totiž jedním z  osmi míst, kde se hudebníci na turné zastaví. Turné Andělská Zuzana začíná v Ostravě, pokračuje v Brně a Bratislavě. Polička je čtvrtou zastávkou, přičemž následovat budou opět velká města Hradec Králové České Budějovice, Plzeň a nakonec Praha.

Výtěžek z prodeje vstupenek na koncert Andělská Zuzana bude věnován kontu Sdružení pacientek s nádorovým onemocněním prsu Mamma Help. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji v poličské knihovně na oddělení pro dospělé.

Další informace:

Rok české hudby 2014 je programem pro podporu české hudební kultury všech žánrů a druhů. Vychází z tradice výročí významných skladatelů, interpretů a organizací v letech zakončených čtyřkou (B. SmetanyA. DvořákaL. JanáčkaJ. Suka, a dalších). Oporou programu jsou projekty významných národních uměleckých organizací (Česká filharmonie, Národní divadlo, Národní muzeum, Národní galerie a další), regionální profesionálních divadel a orchestrů, mezinárodních festivalů. Jeho podtitulem je „tvořivost a spolupráce“ Uměleckou záštitu nad programem přijali mezzosopranistka Magdalena Kožená a Sir Simon Rattle, šéfdirigent Berlínské filharmonie. Čestným presidentem je šéfdirigent České filharmonie Jiří Bělohlávek Koná se s finanční podporou Ministerstva kultury ve spolupráci s Ministerstvy školství, mládeže a tělovýchovyzahraničí a Ministerstva pro místní rozvoj.“