Zářijová výstava v knihovně

Karel Musil – Exlibris

Další výstavou v knihovně představíme uměleckou tvorbu Karla Musila (1982), který pochází z Liberce. Grafice se věnuje od základní školy, kde získal přístup ke školní satinýrce (hlubokotiskový lis). Již v roce 2005 obdržel ve studentské kategorii první cenu na XI. trienále českého exlibris v Chrudimi. V té době se také stává členem Spolku sběratelů a přátel exlibris. Vyšší vzdělání získal na Jihočeské univerzitě, kde studoval Pedagogickou fakultu obor Učitelství pro základní umělecké školy.

Ve své tvorbě se věnuje volné  grafice, kresbě a exlibris. Tematicky je zaměřen zejména na figurální tvorbu. Vypracoval si osobitý styl, vyznačující se jemnou až precizní kresbou, která v grafice vyústila do jeho oblíbené techniky - suché jehly, doplněné v poslední době o zásahy (zdrsňování) ruletou a mezzotintou.

Výsledkem dosavadní činnosti Karla Musila na  poli tvorby exlibris je několik desítek exlibris pro české a zahraniční sběratele. V současné době působí Karel Musil jako učitel výtvarné výchovy na ZUŠ Bohuslava Martinů v Poličce. Výstava bude k vidění ve vestibulu knihovny od 6. září do 2. října 2014.