Vernisáž výstavy fotografií Vladimíra Hlacha: Fribourg - Můj nový domov

Vladimír Hlach, rodák z Písku,  představuje město, které se stalo jeho novým domovem, když  z důvodu politické perzekuce své rodiny odešel v roce 1968 do Švýcarska. Souborem černobílých fotografií, které, jak autor rád uvádí, jsou dělány ještě postaru, klasickou technikou ( barevných fotografií má dnes každý v telefonu dost, a také černá a bílá jsou také erbovními barvami kantonu Fribourg), se snaží přiblížit město, jeho lidi, tradice a zvyky. Město i krajinu svého nového života nepředstavuje jako národopisec nebo folklorista.

Na jeho snímcích se můžeme setkat se švýcarským hodinářem ze zapadlé uličky ve starém městě, s učitelkou hudby, se členy tradiční švýcarské gardy ale i členkou jednotek KFOR,nahlédnout do uliček města nebo na tradiční sportovní zápolení vesničanů.  Všechny fotografie mají půvab pohledu zevnitř, neoslňují formálními triky ale jsou svým neokázalým přístupem skromným  vyznáním obdivu k městu a jeho lidem.

Autor ke svým fotografiím skromně poznamenal: „Potěšilo by mne, kdybyste po prohlídce výstavy věděli o Fribourgu jenom o trochu více než já, když jsem do něj podivnou hrou osudu 14. září 1968 s malou taškou přijel a nevěděl o něm vůbec nic.“

Výstava bude v prostorách knihovny v Poličce zahájena za přítomnosti autora  ve středu 2.4. 2014 v 18 hodin. Výstava  bude přístupná v době otevření knihovny až do 2. 5. 2014.

-pv-.