Zadejte dotaz pro vyhledání :
Půjčovní doba :
dospělí |  děti

Dospělí a studenti :

Po  8:00 - 18:00
Út     -      -
St  13:30 - 18:00
Čt  8:00 - 18:00
 8:00 - 16:00
So  9:00 - 11:00
Ne  14:00 - 17:00

Úvodní stránka

Březnové návštěvy a kultury

          V neděli druhého března začneme vernisáží výstavy Zdeňka Buriana, geniálního malíře a ilustrátora. Snad každý jeho dílo zná: dinosauři, mamuti, pravěcí lidé…rodiče zavzpomínají, děti užasnou! Zdeněk Burian ilustroval na pět set knih, populární jsou i jeho knižní obálky dobrodružných knih Jaroslava Foglara, Rudyarda Kiplinga, Karla Maye nebo Eduarda Štorcha.

            První březnová středa pak bude ve znamení filmové a literární tvorby Moniky Le Fayrodným jménem Monika Elšíková. Její dokumenty zřejmě znáte, natočila několik Třináctých komnat (K. Schwarzenberg, D. Duka, H. Androniková…), dokument 04826 Jirous i Poslední odcházení V. Havla. Že je i spisovatelka a nakladatelka ví méně lidí - píše pro děti i dospělé, nejznámější knihy jsou Bubu nebo Jonáš a Velryba s ilustracemi A. Borna. Iniciovala sborník k 75. narozeninám K. Schwarzenberga Milý pane kníže a vydala vzpomínky žen vězněných v 50. letech Byly jsme tam taky.

Pátek odpoledne 7. března bude patřit dětem a večer pak jejich rodičům. Jaromír František Palme, řečený FUMAS, bude v Divadelním klubu dětem předčítat ze svých knih o chlapci Tadeášovi. Odpolední předčítání známého muzikanta a výtvarníka bude zážitkem pro malé i velké. Ti starší mohou pokračovat taktéž v klubu na nekuřáckém večerním knihovnickém večírku k oslavě měsíce čtenářství! Hrát budou kapely PŮVODNÍ BUREŠ a Čtyřrozměrná Beruška. 

Snad už by to ani nebyl ten pravý měsíc čtenářství, kdyby nepřijel Honza Těsnohlídek, známý držitel ceny Jiřího Ortena. Dorazí ve středu 19. března s nově vydanou sbírkou básní Ještě je co ztratit. Číst a hovořit se bude v Hostinci u Mrštíků od sedmé hodiny večerní. 

            Od rána do večera se budeme knihám věnovat obzvlášť ve čtvrtek 27. března. Připravená bude od devíti ráno burza vyřazených knih, v případě příznivého počasí náš stánek najdete na trhu. Bude-li pršet, nezmoknem, schováme se do knihovny! Odpoledne nahlédneme do knihařského řemesla a budeme pod odborným vedením ručně šít a vázat zápisníky. Knihovnu můžete také navštívit netradičně ve večerních hodinách, k dispozici budeme až do devíti večer. K výpůjčním službám přibude i společné předčítání knih Bohumila Hrabala k 100. výročí jeho narození.

            Každoročně se také touto dobou chystáme na nocování malých čtenářů s knihovníky přímo v knihovně. Letošním hrdinou bude Komisař Vrťapka, pod jehož vedením budeme pátrat a bádat nejen v knihovně. Bližší informace o Noci s Andersenem, která se uskuteční v pátek 4. dubna, se dozvíte na oddělení pro děti.

            Snad každý, čtenář i nečtenář, s námi na některé z akcí stráví příjemnou chvilku. Jste srdečné zváni!

Více informací v záložce "Program".

 


zpět

rss    | Městská knihovna Polička 2008 | Návštěv :