Listopadání 2013

Od roku 2008 jsme začali dělat v knihovně kulturní akce, které by hlavně mladým lidem měly přiblížit totalitu ze všech možných úhlů. Zveme si na besedy disidenty, spisovatele, hudebníky i politiky. I proto vzniklo následně občanské sdružení Pontopolis, které ve spolupráci s knihovnou tyto akce zastřešuje,“ řekla organizátorka Ludmila Homolová z poličské knihovny.

Poličské Listopadání zahájí unikátní výstava fotografiíí o Olze Havlové a jejím působením pro Výbor dobré vůle. Výstava bude zahájena vernisáží ve středu 6. listopadu v 18.00 hodin v poličské knihovně. Vernisáž uvede Mgr. Monika Granja z Výboru dobré vůle. Návštěvníci se mohou těšit na fotografie zobrazující počátky Nadace Olgy Havlové, setkání paní Olgy s lidmi se zdravotním postižením, princeznou Dianou, hercem Alainem Delonem či španělskou princeznou Kristýnou. Výstava bude věnována připomenutí 80. výročí narození Olgy Havlové.

Ani letos nebude chybět beseda s Františkem „Čuňasem“ Stárkem. Legendární kapela české undergroundové scény Plastic People slaví 45. výročí a právě k této příležitosti se bude beseda konat. Muž českého undergroundu ve středu 13. listopadu povypráví o kapele a jejím působení v době totality. Slovem, hudbou a obrazem zavzpomínáme nejen na období komunistického režimu.

V pátek 29. listopadu protančíme noc v rytmu rock and rollu - na návštěvníky opět čeká oblíbený retroples. Stylovému hudebnímu večírku bude tentokrát vládnout Elvis Presley, rock and roll a móda 50. let. Zahrají Sagging Brothers a do československé hudební scény 50. let nás vtáhne předkapela  Sirény.

Listopadání pořádá občanské sdružení Pontopolis ve spolupráci s Městskou knihovnou Polička, Výbor dobré vůle a Divadelní klub. Projekt podporuje město Polička, Pardubický kraj a MŠMT. Více informací o akcích na www.pontopolis.cz, www.knihovna.policka.org nebo na www.divadelniklub.cz.