Literární večírek – MAREK ŠINDELKA, JAN DELONG, JAN NEMČEK

MAREK ŠINDELKA (*1984, Polička)

Básník a prozaik. Jeho debut, básnická sbírka „Strychnin a jiné básně“ (Paseka, 2005), mu získal v roce 2006 Cenu Jiřího Ortena. Je autorem románu „Chyba“ (Pistorius & Olšanská, 2008), který spolu s V. Maškem, M. Lipavským a Pure Beauty převedl do stejnojmenné komiksové podoby (Nakladatelství Lipnik, 2011). Jeho poslední knihou je sbírka povídek s názvem „Zůstaňte s námi“ (Odeon, 2011), za niž obdržel cenu Magnesia litera (v kategorii próza). Vystudoval kulturologii na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy, studuje scenáristiku a dramaturgii na FAMU. Žije v Praze, o literatuře píše pro Hospodářské noviny a internetový portál týdeníku Respekt.

JAN NEMČEK  (*1986, Ostrava-Vítkovice)

Básník a student doktorského programu Teorie a dějiny české literatury na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. Je laureátem Literární ceny Vladimíra Vokolka za rok 2010. Básně publikoval v ostravské kulturní revue Protimluv a literárním časopisu Host. Žije v Ostravě, kde od května pořádá v prostorách Dolu Michal autorská čtení s názvem Literární sprcha. Pracuje na své debutové sbírce „Proluky / Zpevněné parkovací plochy“.

JAN DELONG (*1989, Třinec)

Pracuje v Městské knihovně Třinec a dokončuje bakalářské studium Anglický jazyk a literatura na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. Založil a pořádá Literární večery v Třinci. Je laureátem Literární soutěže Františka Halase a Literární ceny Vladimíra Vokolka. Publikoval v časopisech Host, Kulturní noviny, H_aluze, Psí víno a UNI. Dokončuje svou debutovou sbírku, kterou vydá v roce 2014 opavské nakladatelství Perplex.