Finisáž výstavy Tváře literatury s Pavlem Váchou

Pavel Vácha vystudoval jako jeden z prvních výtvarnou fotografii na pražské FAMU. Absolvoval v roce 1968 a od té doby se věnuje fotografii jako volný výtvarník. Série portrétů spisovatelů Tváře literatury původně vznikaly na objednávku výtvarné redakce nakladatelství Československý spisovatel. Výstava těchto portrétů byla nainstalována a zahájena v Malé galerii ČS, bohužel na podzim roku 1969. Z důvodu normalizace a návratu ke „starým pořádkům“režimu opět začala vadit svobodná kultura a její představitelé. Řada spisovatelů se ocitla na černé listině, na výstavě se paradoxně sešlo několik portrétů spisovatelů, kteří oficiálně přestávali existovat. Výstava musela být po třech dnech zlikvidována.
Fotografie zůstaly v autorově archivu a postupem času přibývaly a přibývají další. Na výstavě se můžete podívat na kdysi mladé tváře dnešních klasiků, i na současnou nejmladší spisovatelskou generaci.