Nový Zéland Martiny Chválové

Najdete zde mnoho typů krajiny přes pláže, stepi a buše až po ledovce. Severní ostrov má na svém území několik činných sopek, ale také termálních pramenů a jezírek s léčivými účinky. Jedinečný vývoj této části světa zapříčinil vytvoření mnoha unikátních druhů živočichů i rostlin, které se v jiných částech světa nevyskytují. Nejlepším příkladem je pták kiwi, který je miláčkem všech novozélanďanů. Je všude od triček počínaje až po mince konče.  Nový Zéland je také velmi atraktivní pro milovníky adrenalinových sportů např. rafting, jízda na kajaku, bungee dumping, potápění, jachting atd. Původní Maorské kmenové umění, které není nikde jinde na světě, naopak láká milovníky historie.
Vyprávět o Novém Zélandu bude Martina Chválová, která se vrátila z půlroční cesty po této zajímavé zemi. Pracovala na místních vyhlášených vinicích, podnikala cesty na pláže i ledovce, prožila zkrátka vše, co šlo!

Pátek 4. března v čítárně Městské knihovny Polička od 18:00 hodin.