Zadejte dotaz pro vyhledání :
Půjčovní doba :
dospělí |  děti

Dospělí a studenti :

Po  8:00 - 18:00
Út     -      -
St  13:30 - 18:00
Čt  8:00 - 18:00
 8:00 - 16:00
So  9:00 - 11:00
Ne  14:00 - 17:00

Úvodní stránka

Týden knihoven

 

18. 10. – 24. 10. 2010
TÝDEN KNIHOVEN aneb Kniha od počátku do konce
 
Pondělí 18. 10. - „Pasování čtenářů“
V průběhu pondělního dopoledne proběhne v knihovně slavnostní pasování všech poličských druháčků na čtenáře Městské knihovny v Poličce.
 
Úterý 19. 10. – „Jak se dělá kniha“ – 19:00 v čítárně knihovny
Adam Kubát z brněnského nakladatelství Doplněk, přiblíží běžným čtenářům kompletní cestu knihy od jejího autora až na pulty knihkupectví a police knihoven. Těšte se na povídání o tom, jak se vydávají knihy. Dozvíte se více o knižním trhu, o organizaci nakladatelství a technologii nakladatelské práce, redakční praxi, i o ekonomických záležitostech spojených s výrobou a prodejem knih. Kdo a jak rozhoduje o tom, která kniha bude vydána? Jak redaktoři odhadnou velikost nákladu knihy?  
(Program proběhne v dopoledních hodinách pro studenty škol.)
 
Středa 20. 10. – „Venezuela“ – 19:00 v čítárně knihovny
Prostřednictvím Davida Švejnohy zažijte měsíční putování po Venezuele. Vychutnejte si výhledy na nejvyšší vodopád světa Salto Angel, náročný trek na stolovou horu Roraimu, cestu lodí za indiány kmene Warao v deltě Orinoka, zajímavou plavba po řece Caura za vodopády Paraa i pouť nekonečnými pláněmi Los Llanos plnými kajmanů. Nakonec si odpočinete na plážích městečka Choroní…to vše za jeden večer v pohodlí knihovny!
 
Čtvrtek 21. 10. – „Knižní bazar“
Na tradičním čtvrtečním trhu narazíte na vskutku ojedinělý stánek plný knih. Věříme, že si vyberete i Vy!
CBM – „Jak se žije v Africe“ – program pro studenty
Povídání o životních podmínkách nejchudších lidí v Africe. Zkušenosti z JAR, Keni a Zambie. Pohled do života obyvatel největších slumů světa. Problematika šíření HIV AIDS, malárie a dalších nemocí typických pro rozvojový svět. Smutný život sirotků a dětí ulice. Chvíle strávené v prostředí dětských gangů a čichačů lepidla v periferii Nairobi. Postavení žen a nepochopitelná ženská obřízka...
 
Neděle 24. 10. – 16:00 CBM – „Apolena a Filomena aneb O vlku a kůzlátkách“ (divadlo pro děti)
Tety Apolena (která ráda sekýruje a vychovává děti) a Filomena (která dětem vše dovolí a dělá samé „filomeniny“) netradičně vypráví klasický příběh O vlku a kůzlátkách.
 
 
 
V průběhu celého týdne bude ve vestibulu knihovny k dispozici obří kniha - leporelo. Vyzýváme všechny čtenáře a další návštěvníky knihovny – pište, malujte, tvořte – společnými silami tak vyrobíme knihu plnou originálních ilustrací a báječných textů. Třeba mezi námi chodí dosud neobjevený spisovatel či ilustrátor…

zpět

rss    | Městská knihovna Polička 2008 | Návštěv :